You are currently viewing رفوگری فرش‌

رفوگری فرش‌

خدمات رفوگری فرش‌

فرش‌بافی یکی از هنرهای قدیمی ایرانی است و تقریبا همه مردم جهان با فرش‌های ایرانی آشنایی دارند و از زیبایی و کیفیت آن لذت می‌برند. فرش‌ها جایگاه بسیار مهمی در خانه‌های ایرانی دارد و تقریبا در همه خانه‌ها وجود دارند. همانطور که گفته شد، فرش‌ها ارزش زیادی دارند و در هنگام هرگونه آسیب باید رفو و ترمیم شوند. از سوی دیگر رفوگری و ترمیم فرش‌های آسیب دیده را می‌توان مکمل هنر زیبای فرش‌بافی دانست.

رفوگری فرش عملی است که باعث می‌شود تا فرش‌های ماشینی و دست‌بافی که دچار آسیب دیدگی شده‌اند، ترمیم شده و دوباره زیبا و دوست‌داشتنی شوند. این‌کار باعث بالا رفتن عمر فرش‌ها می‌شود و ارزش‌ و زیبایی آن‌ها را دو برابر می‌کند. فرش‌های فرسوده و قدیمی که دچار پوسیدگی شده‌اند، احساس نارضایتی به افراد می‌دهند. با گذشت زمان و استفاده مداوم یک فرش، آن فرش ممکن است در معرض انواع آلودگی‌ها و آسیب‌ها مانند رطوبت، لکه‌های چربی، خراب‌کاری توسط کودکان یا حیوانات خانگی و… قرار بگیرند و زودتر از سن واقعی خود فرسوده و خراب شوند.

شما می‌توانید با مراجعه فه قالیشویی‌های معتبر و بزرگ فرش‌های خود را به خوبی ترمیم و رفو کنید و آن‌ها را با کمترین هزینه دوباره نو و زیبا کنید. در ادامه قصد داریم درمورد رفو و ترمیم فرش‌ها بیشتر صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، تا پایان این مقاله با همراه باشید.

رفوگری فرش چیست؟

در رفوگری فرش ایرادات جزئی فرش‌ها را برطرف می‌کنند و جانی دوباره به آن‌ها می‌دهند. این ایرادات شامل مواردی مانند تعمیراتی مانند بافتن ریشه فرش‌ها، از بین بردن چروکیدگی فرش‌ها، شیرازه دوزی فرش‌ها، و… است. ایرادهای بزرگی نیز مانند سوختگی و پارگی‌های زیاد فرش، با رفوگری فرش درست نمی‌شوند و برای درست کردن آن‌ها باید از روش‌هایی مانند مرمت کردن فرش استفاده شود.

رفوگری فرش‌ها همانطور که گفته شد به فرش‌های آسیب دیده جان تازه می‌دهد و سبب احیا شدن فرش‌هایی که در حال پاره شدن هستند، می‌شود و ارزش‌ آن‌ها را به خوبی حفظ می‌‌کند. با انجام این کار دیگر نیاز به تعویض فرش‌ها ندارید و با پرداخت هزینه‌‌ای ناچیز فرش‌های زیبا و سالمی خواهید داشت. قالیشویی چندار زیر نظر کارخانه قالیشویی کردان ارائه دهنده خدمات رفوگری فرش با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت می باشد. در صورت نیاز به خدمات با ما در تماس باشید.

مراحل رفوگری فرش
رفوگری فرش

چند نکته برای رفوگری فرش‌ها در منزل

اگر فرش‌‌های شما دچار آسیب‌هایی مانند سوختگی و پارگی و پوسیدگی شده‌اند، می‌توانید آن‌ها را به راحتی در منزل رفو و ترمیم کنید. توجه داشته باشید استفاده از روش‌های سطحی مانند رنگ‌ آمیزی فرش‌ها با ماژیک یا هر مواد رنگی دیگر، فرش‌های شما را به صورت موقت ترمیم می‌کند و بهتر است فرش‌های خود را برای ترمیم به متخصصان بسپارید‌.

ابزارهای موردنیاز برای رفوگری

برای رفو کردن فرش‌ها معمولا به ابزاری مانند چاقوی بافت، سوزن، نخ مناسب، درفش، موم، انبردست و انگشتانه نیاز است. علا‌وه‌بر این موارد بهتر است به ابزارهای دیگر مانند نخ‌های هماهنگ با فرش در قسمت آسیب دیده و نقش فرش در جایی که دچار آسیب شده، دسترسی داشته باشید تا این کار را با دقت و ظرافت بیشتری انجام دهید. برای دریافت خدمات قالیشویی فشند با کارخانه قالیشویی کردان در تماس باشید. کارخانه قالیشویی کردان در منطقه فشند خدمات رسانی دارد.

چند نکته که بهتر از قبل از رفوگری فرش‌ها رعایت شود

 • قبل از رفوگری فرش‌ها بهتر است آن‌ها را به خوبی شسته و گرد و غبار و لکه‌های آن را به صورت کامل از بین ببرید.
 • گره‌های آسیب دیده در فرش را باز کنید، سعی کنید این کار را با دقت و همراه با درفش و سوزن انجام دهید.
 • اگر قسمتی که آسیب دیده زیاد است، بهتر است آن را قاب‌های چوبی مخصوص قالیبافی قرار دهید تا فرش بدون چروکیدگی رفت و ترمیم شود.
 • بعد از انجام این مراحل، فرایندهای تارزنی و گره‌زنی فرش را با توجه به راهنمایی‌های افراد متخصص انجام دهید و تمام دقت خود را به خرج دهید تا فرش به حالت اولیه خود برگردد و دوباره زیبا شود.

شستشو مبل در محل از خدمات کارخانه قالیشویی کردان می باشد. در صورت نیاز به خدمات شستشوی مبل و موکت در محل با کارخانه قالیشویی کردان تماس بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با ما در تماس باشید.

چگونگی انجام رفوگری فرش‌ها

رفوگری فرش‌ها کاری بسیار جذاب و دوست‌داشتنی است و شما می‌توانید به راحتی با این روش، فر‌ش‌های خود را دوباره نو و سرپا کنید.

 • ابتدا باید فرش را از پشت روی چارچوبی بزرگ و چوبی نصب کرد.
 • بعد از انجام اینکار و نصب فرش روی قاب چوبی، رفوگر با توجه به قسمت سوختگی و ترکیب رنگ‌های آن، با استفاده از نخ‌هایی که رنگ مشابه با قسمت سوختگی دارند به ترمیم و رفو فرش می‌پردازد. اگر رنگ و جنس‌ نخ‌های به کار رفته در قسمت‌های دیگر فرش رنگ و رورفته باشد، برای ترمیم فرش دقیقا باید از این نوع نخ‌ها استفاده شود تا توجه زیادی به خود جلب نکند. رفوگر رنگ نخی که قرار است فرش را با آن ترمیم کند از روی بقیه شیرازه‌های فرش انتخاب می‌کند.
 • اگر چله‌هایی که در اول و اخر فرش قرار دارند، از بین رفته باشد باید آن‌ها را ترمیم کرد.
 • بعضی از فرش‌ها را باید روش‌های خاصی ترمیم و رفو کرد. این نوع از ترمیم‌ها روش‌های خود را دارند مانند بیدخوردگی و انجام آن نیاز به افراد متخصص دارد.
 • قسمت‌هایی از فرش که دچار آسیب‌هایی مانند پارگی و سوختگی شده‌اند باید با دقت بالایی رفو شوند. در هنگام رفوگیری فرش باید توجه داشت که نقش و رنگ انتخاب شده با نقش و رنگ اصلی فرش تفاوتی نداشته باشد و به طور کامل مشابه باشند.
 • برای ترمیم پارگی فرش‌ها، باید ابتدا محل پارگی فرش را با یک ماژیک علامت گذاری کرده و اگر قسمت پارگی فرش خیلی زیاد بود، آن را به طور کامل با تیغ بریده و سپس به ترمیم آن بپردازید.
 • در مرحله پایانی رفوگری و ترمیم فرش‌ها، اگر رنگ نخ‌های به کار رفته برای ترمیم با رنگ نخ‌های به کار رفته در سایر قسمت‌های فرش فرش داشت باید با استفاده از قیچی زدن، کلیه کشی و اتو زدن این مشکل را حل کرد.
هزینه خدمات رفوگری فرش
هزینه خدمات رفوگری فرش

رفوگری فرش عملی است که کمک می‌کند فرش‌های آسیب دیده دوباره جان تازه بگیرند و زیبا به نظربرسند. رفوگیری فرش‌ها را می‌توانید به کمک چند ابزار ساده در خانه انجام دهید؛ البته بهتر است برای اینکه اینکار درست‌تر انجام شود به کمک افراد متخصص آن را انجام دهید. اعلاشویی فرش دستباف توسط کارخانه قالیشویی کردان قابل انجام می باشد. جهت دریافت خدمات اعلاشویی فرش با ما در تماس باشید.

رفوگری فرش در قالیشویی کردان

در انتها شما می‌توانید با مراجعه به قالیشویی‌های معتبر و شناخته شده مانند قالیشویی کردان فرش‌های آسیب دیده‌ خود را به راحتی ترمیم و رفو کنید و با پرداخت هزینه‌‌ای بسیار ناچیز فرش‌هایی زیبا و سالم داشته باشید. امیدواریم که مطالب این مقاله به شما در جهت شناخت و آشنایی با رفوگیری فرش‌ها کمک کرده باشد.

قیمت رفوگری فرش

قیمت رفوگری فرش، بستگی به اندازه و نوع فرش، نوع رفوگری، محل و شرایط کار، و سایر عوامل مرتبط دارد. بنابراین، قیمت رفوگری فرش ممکن است بین متخصصان و شرکت‌های مختلف متفاوت باشد. در عمل، برای تعیین قیمت رفوگری فرش، معمولاً ابتدا فرش بررسی می‌شود تا نوع رفوگری و نیازهای آن تعیین شود. سپس، با توجه به این عوامل و سایر عوامل مرتبط، قیمت رفوگری فرش تعیین می‌شود. شیرازه دوزی فرش دستباف و ماشینی با هزینه مناسب توسط قالیشویی کردان قابل انجام می باشد در صورت نیاز به خدمات شیرازه دوزی فرش با ما تماس بگیرید.

انجام رفوگری فرش‌ها به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از سایت قالیشویی کردان به بررسی چگونگی انجام رفوگری فرش‌ها به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

ابزارهای موردنیاز برای رفوگری چیست؟

برای رفو کردن فرش‌ها معمولا به ابزاری مانند چاقوی بافت، سوزن و … برای خواندن ادامه مطلب این مقاله از سایت قالیشویی کردان را دنبال کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.