You are currently viewing روش‌ های از بین بردن انواع بوی بد فرش

روش‌ های از بین بردن انواع بوی بد فرش

اهمیت از بین بردن انواع بوی بد فرش

بوی بد فرش می‌تواند به عنوان یک مشکل محیطی و همچنین مشکل سلامتی مطرح شود. بوهای نامطبوع ممکن است ناشی از تجمع باکتری‌ها، قارچ‌ها، مواد آلی و حشرات در فرش باشد که می‌تواند به عوارضی مانند آلرژی، سرفه و عطسه، سردرد، خستگی و حتی مشکلات تنفسی منجر شود. بنابراین، از بین بردن انواع بوی بد فرش اهمیت زیادی دارد تا محیط زندگی بهبود یابد و خطرات مرتبط با بوی بد کاهش یابد.

برای از بین بردن بوی بد فرش، می‌توان از روش‌های مختلفی مانند مکنده کردن فرش، استفاده از مواد شوینده مناسب، استفاده از ماسک و گانهای محافظ در هنگام تمیز کردن فرش و همچنین تهویه مناسب در محیط استفاده کرد. انجام این کارها می‌تواند به بهبود کیفیت هوای داخلی و بهداشت افراد کمک کند.

علت بوی بد فرش

بوی بد فرش می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از رایج‌ ترین دلایل عبارتند از:

  • رطوبت: رطوبت می‌تواند باعث ایجاد کپک و قارچ در فرش شود که بوی بدی ایجاد می‌کنند.
  • لکه ‌های مواد غذایی و نوشیدنی: اگر لکه‌های مواد غذایی و نوشیدنی روی فرش پاک نشوند، می‌توانند بوی بدی ایجاد کنند.
  • ادرار حیوانات خانگی: ادرار حیوانات خانگی می‌تواند بوی بدی ایجاد کند که به سختی از بین می‌رود.
  • دود سیگار: دود سیگار می‌تواند در فرش نفوذ کند و بوی بدی ایجاد کند.
  • مواد شیمیایی: برخی از مواد شیمیایی، مانند شوینده‌ها و پاک‌کننده‌ها، می‌توانند بوی بدی ایجاد کنند.
علت بوی بد فرش
علت بوی بد فرش

رفع بوی بد فرش شسته شده

اگر فرش به طور کامل خشک نشده باشد، رطوبت باقی مانده در آن می‌تواند باعث ایجاد بوی بد و کپک زدگی شود. استفاده از مواد شوینده نامناسب یا بیش از حد می‌تواند به الیاف فرش آسیب برساند و باعث ایجاد بوی بد شود. اگر فرش قبل از شستشو به طور کامل تمیز نشده باشد، آلودگی و کثیفی باقی مانده در آن می‌تواند بعد از شستشو بوی بد ایجاد کند. فرش را در معرض نور خورشید یا در هوای آزاد قرار دهید تا به طور کامل خشک شود.

جوش شیرین یک بوگیر طبیعی است که می‌تواند بوی بد فرش را از بین ببرد. جوش شیرین را روی فرش بپاشید و بعد از چند ساعت با جاروبرقی تمیز کنید. سرکه سفید یک ضدعفونی کننده طبیعی است که می‌تواند بوی بد فرش را از بین ببرد. سرکه سفید را با آب مخلوط کنید و روی فرش اسپری کنید. بعد از چند ساعت فرش را با جاروبرقی تمیز کنید.

بخارشوی می‌تواند به طور عمیق فرش را تمیز کند و بوی بد آن را از بین ببرد. اگر بوی بد فرش با روش های خانگی از بین نرفت، می‌توانید از قالیشویی کمک بگیرید. برای آشنایی با روش های از بین بردن کپک فرش توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کردان مورد مطالعه قرار دهید.

از بین بردن بوی ادرار از روی فرش

برای از بین بردن بوی ادرار از روی فرش، می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. جوش شیرین یک بوگیر طبیعی است که می تواند بوی ادرار را از بین ببرد. برای استفاده از جوش شیرین، آن را روی محل مورد نظر بپاشید و بگذارید 30 دقیقه تا 1 ساعت بماند. سپس با جاروبرقی آن را تمیز کنید. سرکه سفید نیز یک بوگیر طبیعی است که می تواند بوی ادرار را از بین ببرد.

برای استفاده از سرکه سفید، آن را با آب به نسبت 1:1 مخلوط کنید. سپس محل مورد محل مورد نظر را با این محلول اسپری کنید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند. سپس با یک دستمال تمیز آن را پاک کنید. آب لیمو نیز می تواند بوی ادرار را از بین ببرد. برای استفاده از آب لیمو، آن را با آب به نسبت 1:1 مخلوط کنید. سپس محل مورد نظر را با این محلول اسپری کنید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند. سپس با یک دستمال تمیز آن را پاک کنید.

می توانید از شامپو فرش برای تمیز کردن محل مورد نظر و از بین بردن بوی ادرار استفاده کنید. برای استفاده از شامپو فرش، طبق دستورالعمل روی محصول عمل کنید. محلول های پاک کننده آنزیمی می توانند بوی ادرار را از بین ببرد. این محلول ها آنزیم هایی دارند که مولکول های ادرار را تجزیه می کنند. برای استفاده از محلول های پاک کننده آنزیمی، طبق دستورالعمل روی محصول عمل کنید.

از بین بردن انواع بوی بد فرش
از بین بردن انواع بوی بد فرش

رفع بوی غذا و چربی از روی فرش

برای رفع بوی غذا و چربی از روی فرش، روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. جوش شیرین یک ماده جاذب بو و چربی است که به راحتی می‌توانید از آن در منزل استفاده کنید. به مقدار کافی جوش شیرین روی قسمتی از فرش که بوی غذا یا چربی می‌دهد بپاشید. به طوری که تمام سطح لکه پوشیده شود. با استفاده از یک برس یا دستمال، جوش شیرین را به خورد الیاف فرش بدهید. اجازه دهید جوش شیرین به مدت 30 دقیقه تا 24 ساعت روی فرش بماند تا بوی غذا و چربی را جذب کند.

بعد از گذشت زمان لازم، فرش را با جاروبرقی تمیز کنید تا جوش شیرین از روی آن پاک شود. سرکه سفید یک شوینده طبیعی و ضدعفونی کننده قوی است که می‌تواند به رفع بوی غذا و چربی از روی فرش کمک کند. یک فنجان سرکه سفید را با دو فنجان آب مخلوط کنید. محلول را روی قسمتی از فرش که بوی غذا یا چربی می‌دهد اسپری کنید. با استفاده از یک دستمال تمیز، محلول را روی فرش پخش کنید و لکه را تمیز کنید.

برای تهویه بهتر و از بین رفتن بوی سرکه، پنجره‌ها را باز کنید. مایع ظرفشویی می‌تواند چربی‌ها را حل کند و به تمیز شدن فرش کمک کند. چند قطره مایع ظرفشویی را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. با استفاده از یک اسفنج یا دستمال، محلول را روی قسمتی از فرش که بوی غذا یا چربی می‌دهد بمالید. با استفاده از یک دستمال تمیز و آب، محلول را از روی فرش بشویید. با استفاده از یک حوله یا پنکه، فرش را خشک کنید. کارخانه قالیشویی کردان بهترین قالیشویی در فشند خدمات قالیشویی و رفوگری و مبل شویی را با هزینه مناسب انجام می دهد در صورت نیاز به خدمات با ما در تماس باشید.

رفع بوی سیگار از روی فرش

جوش شیرین یک بوگیر طبیعی است که می‌تواند بوی سیگار را از روی فرش جذب کند. برای استفاده از جوش شیرین، آن را روی فرش بپاشید و بگذارید 2 تا 12 ساعت بماند. سپس، فرش را جاروبرقی بکشید. سرکه سفید می‌تواند بوی سیگار را خنثی کند. برای استفاده از سرکه سفید، آن را با آب مخلوط کنید (به نسبت 1 به 1) و روی فرش اسپری کنید. بگذارید فرش به طور کامل خشک شود. قهوه می‌تواند بوی سیگار را جذب کند. برای استفاده از قهوه، تفاله قهوه را روی فرش بپاشید و بگذارید 1 تا 2 ساعت بماند.

سپس، فرش را جاروبرقی بکشید. پوست پرتقال می‌تواند بوی سیگار را از بین ببرد. برای استفاده از پوست پرتقال، آن را روی فرش قرار دهید و بگذارید 24 ساعت بماند. اسپری‌های بوگیر می‌توانند بوی سیگار را از روی فرش پاک کنند. برای استفاده از اسپری بوگیر، آن را روی فرش اسپری کنید و بگذارید طبق دستورالعمل روی محصول خشک شود. شامپو فرش می‌تواند بوی سیگار را از روی فرش پاک کند. برای استفاده از شامپو فرش، طبق دستورالعمل روی محصول عمل کنید.

از بین بردن بوی بد شیر از روی فرش

روش اول استفاده از جوش شیرین می باشد. ابتدا با استفاده از یک حوله تمیز یا اسفنج، تا حد امکان رطوبت شیر ریخته شده روی فرش را جذب کنید. روی لکه شیر، جوش شیرین بپاشید و به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت صبر کنید تا جوش شیرین بو و رطوبت باقی مانده را جذب کند. بعد از گذشت زمان لازم، جوش شیرین را با جاروبرقی تمیز کنید. روش دوم استفاده از سرکه سفید، یک محلول از دو فنجان آب گرم و یک قاشق چای خوری سرکه سفید را مخلوط کنید.

با استفاده از یک اسفنج یا پارچه تمیز، محلول را روی لکه شیر بمالید. اجازه دهید فرش به طور کامل در معرض هوا خشک شود. روش سوم استفاده از شامپو فرش، طبق دستورالعمل روی شامپو فرش، مقداری از آن را با آب گرم مخلوط کنید. با استفاده از یک اسفنج یا پارچه تمیز، محلول شامپو فرش را روی لکه شیر بمالید و آن را بشویید. اجازه دهید فرش به طور کامل در معرض هوا خشک شود. برای آشنایی با بهترین روش های پاک کردن لکه زرد چوبه از روی فرش توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کردان مطالعه نمایید.

رفع بوی بد فرش
رفع بوی بد فرش

از بین بردن بوی عطر از روی فرش

روش اول استفاده از سرکه سفید، یک محلول از آب گرم و سرکه سفید به نسبت مساوی (1:1) تهیه کنید. محلول را روی قسمت فرش که بوی عطر را گرفته است، اسپری کنید. بگذارید محلول به مدت 30 دقیقه روی فرش بماند تا خشک شود. با استفاده از یک دستمال کاغذی یا حوله تمیز، محلول را از روی فرش پاک کنید. روش دوم استفاده از جوش شیرین، پاشیدن جوش شیرین مقداری جوش شیرین را روی قسمت فرش که بوی عطر را گرفته است، بپاشید. بگذارید جوش شیرین به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت روی فرش بماند تا بوی عطر را جذب کند.

پس از گذشت زمان لازم، جوش شیرین را با جاروبرقی تمیز کنید. روش سوم استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین، یک محلول از آب گرم، سرکه سفید و جوش شیرین به نسبت 2:1:1 تهیه کنید. محلول را روی قسمت فرش که بوی عطر را گرفته است، اسپری کنید. بگذارید محلول به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت روی فرش بماند تا خشک شود. با استفاده از یک دستمال کاغذی یا حوله تمیز، محلول را از روی فرش پاک کنید.

رفع بوی نفت از روی فرش

روش اول استفاده از مواد جاذب، مقداری از مواد جاذب مانند جوش شیرین، خاک رس، نشاسته ذرت یا پودر بچه را روی قسمت فرش که بوی نفت را گرفته است، بپاشید. بگذارید مواد جاذب به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت روی فرش بماند تا بوی نفت را جذب کند. پس از گذشت زمان لازم، مواد جاذب را با جاروبرقی تمیز کنید. روش دوم استفاده از شوینده ها، یک محلول از آب گرم و مایع ظرفشویی یا شامپو فرش تهیه کنید. قسمت فرش که بوی نفت را گرفته است با محلول شوینده بشویید.

با آب تمیز فرش را آبکشی کنید تا محلول شوینده به طور کامل از بین برود. بگذارید فرش به طور کامل خشک شود. روش سوم استفاده از لیمو ترش یا نارنج، یک لیمو ترش یا نارنج را از وسط نصف کنید. قسمت برش خورده لیمو یا نارنج را روی قسمت فرش که بوی نفت را گرفته است، قرار دهید. بگذارید لیمو یا نارنج به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت روی فرش بماند تا بوی نفت را جذب کند. قسمت فرش را با آب تمیز بشویید. شیرازه دوزی فرش دستباف از دیگر خدمات کارخانه قالیشویی کردان با سال ها تجربه در این زمینه می باشد برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

علت بوی بد فرش چه مواردی می باشد؟

رطوبت، لکه ‌های مواد غذایی و نوشیدنی، ادرار حیوانات خانگی، دود سیگار، مواد شیمیایی از علت های بوی بد فرش می باشد.

چرا از بین بردن انواع بوی بد فرش اهمیت فراوانی دارد؟

بوهای نامطبوع ناشی از تجمع باکتری‌ها، قارچ‌ها، مواد آلی و حشرات در فرش می باشد که می‌تواند به عوارضی مانند آلرژی، سرفه و عطسه، سردرد، خستگی و حتی مشکلات تنفسی منجر شود برای از بین بردن بوی بد فرش، می‌توانید از روش‌ های مختلفی مانند استفاده از مواد شوینده مناسب هنگام تمیز کردن فرش و همچنین تهویه مناسب در محیط استفاده کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.