You are currently viewing روش ‌های پاک کردن لکه میوه از روی فرش

روش ‌های پاک کردن لکه میوه از روی فرش

پاک کردن لکه میوه از روی فرش

پاک کردن لکه میوه از روی فرش به دلایل مختلفی از اهمیت بالایی برخوردار است. لکه های میوه، به خصوص لکه های میوه های تیره رنگ مانند انگور و شاتوت، می توانند ظاهر فرش را به شدت خراب کنند و زیبایی آن را از بین ببرند. لکه های میوه محل مناسبی برای رشد باکتری ها و قارچ ها هستند. این امر می تواند باعث ایجاد بوی بد و آلودگی محیط منزل شود.

وجود باکتری ها و قارچ ها در لکه های میوه می تواند برای سلامتی افراد، به خصوص کودکان و افراد مسن، مضر باشد. فرش های تمیز و بدون لکه ارزش بیشتری دارند. اگر قصد دارید فرش خود را بفروشید، وجود لکه های میوه می تواند قیمت آن را به طور قابل توجهی کاهش دهد. اگر لکه های میوه به موقع پاک نشوند، می توانند به طور دائمی به فرش آسیب برسانند. رنگ فرش در محل لکه تغییر می کند و ممکن است پرزهای فرش نیز آسیب ببینند.

نحوه پاک کردن لکه میوه از روی فرش با سرکه

سرکه سفید یک ماده پاک کننده طبیعی و موثر برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش است. برای استفاده از سرکه سفید به این ترتیب عمل کنید. ابتدا با یک دستمال تمیز و مرطوب، تکه های میوه را از روی فرش جمع آوری کنید. سپس یک محلول از سرکه سفید و آب با نسبت مساوی تهیه کنید. با استفاده از یک دستمال تمیز، محلول را روی محل لکه بریزید. لکه را به آرامی مالش دهید و سپس محل لکه را با آب سرد شستشو دهید. در نهایت، فرش را به طور کامل خشک کنید. کارخانه قالیشویی کردان بهترین قالیشویی در شهر جدید هشتگرد خدمات شستشوی انواع فرش و رفوگری آن ها را انجام می دهد برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

پاک کردن لکه میوه از روی فرش
پاک کردن لکه میوه از روی فرش

استفاده از نمک برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش

استفاده از نمک برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش می‌تواند کمک کننده باشد. اما قبل از استفاده از این روش، بهتر است این مراحل را دنبال کنید. ابتدا لکه میوه را با یک کاغذ جاروب یا دستمال جذب کنید تا مقدار زیادی از مایع لکه خارج شود. سپس روی لکه نمک بپاشید و صبر کنید تا نمک جذب مایع باقی‌مانده شود. پس از گذشت مدتی، با استفاده از مرطوب کردن دستمال یا اسفنج، نمک و مایع لکه را پاک کنید. در صورت نیاز، این مرحله را تکرار کنید تا لکه کاملاً پاک شود. قبل از استفاده از نمک بر روی فرش، بهتر است ابتدا روشنایی را تست کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه آسیبی به فرش وارد نمی‌شود.

از بین بردن لکه میوه از روی فرش با جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده پاک کننده طبیعی و موثر برای از بین بردن لکه میوه از روی فرش است. برای استفاده از جوش شیرین به این ترتیب عمل کنید. ابتدا با یک دستمال تمیز و مرطوب، تکه های میوه را از روی فرش جمع آوری کنید. سپس مقداری جوش شیرین را روی محل لکه بپاشید. بگذارید جوش شیرین به مدت 15 تا 30 دقیقه روی لکه بماند. سپس با استفاده از جاروبرقی، جوش شیرین را از روی فرش جمع آوری کنید. در نهایت، محل لکه را با آب سرد شستشو دهید و فرش را به طور کامل خشک کنید. برای آشنایی با نحوه ی پاک کردن لکه انار از روی فرش توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کردان مطالعه کنید.

پاک کردن لکه میوه از روی فرش با مایع ظرف‌ شویی

تکه های میوه را از روی فرش جمع آوری کنید. با یک دستمال یا حوله تمیز و خشک، محل لکه را تا حد امکان خشک کنید. یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را با دو فنجان آب سرد مخلوط کنید. اسفنج یا پارچه ای تمیز را به محلول آغشته کنید و آن را به آرامی روی لکه بکشید. با یک پارچه یا حوله تمیز و مرطوب، محل لکه را آبکشی کنید. با یک پارچه تمیز و خشک، محل لکه را خشک کنید.

محلول های مورد نیاز برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش
محلول های مورد نیاز برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش

محلول‌ های مورد نیاز برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش

  • آب و مایع ظرفشویی
  • محلول سرکه سفید
  • آب و جوش شیرین
  • محلول آب و آمونیاک
  • مواد شوینده و هیدروژن پراکسید
  • محلول آب، هیدروژن پراکسید و سدیم کربنات
  • آب، وایتکس و سرکه سفید

نکاتی برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش

هر چه سریعتر لکه میوه را پاک کنید، احتمال پاک شدن کامل آن بیشتر خواهد بود. برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش می توانید از مواد شوینده ملایم مانند مایع ظرفشویی یا سرکه سفید استفاده کنید. قبل از استفاده از هر نوع شوینده ای، آن را در قسمت کوچکی از فرش که در دید نیست امتحان کنید تا مطمئن شوید که به رنگ فرش آسیب نمی رساند. هنگام پاک کردن لکه، از حرکات دایره ای خودداری کنید. لکه را از لبه ها به سمت مرکز پاک کنید تا از پخش شدن آن جلوگیری شود.

بعد از پاک کردن لکه، فرش را به طور کامل خشک کنید تا از ایجاد بوی بد و کپک جلوگیری شود. اگر با استفاده از روش های خانگی نتوانستید لکه میوه را از روی فرش پاک کنید، بهتر است از خدمات قالیشویی کردان استفاده کنید. قالیشویی ها از مواد شوینده و تجهیزات مخصوص برای پاک کردن لکه ها استفاده می کنند. با رعایت این نکات می توانید لکه های میوه را به طور کامل از روی فرش پاک کنید و از زیبایی و بهداشت فرش خود محافظت کنید. کارخانه قالیشویی کردان قالیشویی خوب در نظرآباد خدمات لکه زدایی از انواع فرش های دستباف و ماشینی را به بهترین نحو انجام می دهد برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش از چه محلول هایی می توانیم استفاده کنیم؟

آب و مایع ظرفشویی، محلول سرکه سفید، آب و جوش شیرین، محلول آب و آمونیاک، مواد شوینده و هیدروژن پراکسید، محلول آب، هیدروژن پراکسید و سدیم کربنات، آب، وایتکس و سرکه سفید از بهترین محلول ها برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش می باشد.

اگر با استفاده از روش های خانگی نتوانستیم لکه میوه را از روی فرش پاک کنیم چه اقدامی انجام دهیم؟

بهتر است از خدمات قالیشویی کردان استفاده کنید قالیشویی کردان از مواد شوینده و تجهیزات مخصوص برای پاک کردن لکه ها استفاده می کند برای دریافت خدمات لکه زدایی فرش با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.