You are currently viewing پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل

نحوه پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل

لکه جوهر خودکار، به لکه ای گفته می شود که از جوهر خودکار روی یک سطح ایجاد می شود. جوهر خودکار از دو جزء اصلی تشکیل شده است: رنگدانه و حلال. رنگدانه، رنگ جوهر را تعیین می کند و حلال، آن را در حالت مایع نگه می دارد. لکه جوهر خودکار می تواند روی هر سطحی ایجاد شود، اما معمولاً روی لباس، کاغذ، فرش و مبلمان دیده می شود. لکه های جوهر خودکار معمولاً به راحتی پاک نمی شوند و ممکن است به روش های مختلفی از بین بروند.

برای پاک کردن لکه جوهر خودکار، باید نوع جوهر را در نظر گرفت. جوهر خودکار ها معمولاً به دو نوع تقسیم می شوند: جوهر پایه آب و جوهر پایه روغن. جوهر پایه آب، رایج ترین نوع جوهر خودکار است و به راحتی با آب پاک می شود. برای پاک کردن این نوع جوهر، باید ابتدا ناحیه لکه دار را با آب سرد خیس کنید. سپس، مقداری مایع لباسشویی را روی لکه بمالید و اجازه دهید به مدت چند دقیقه بماند. در نهایت، لباس را طبق معمول بشویید. جوهر پایه روغن، در برابر آب مقاوم تر است و برای پاک کردن آن باید از حلال های خاصی استفاده کرد.

روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل
روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل

روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل

برای پاک کردن لکه‌ های جوهر خودکار از روی فرش و مبل، می‌توانید از چند روش مختلف استفاده کنید:

  • استفاده از الکل ایزوپروپیلیک: از الکل ایزوپروپیلیک (موجود در محلول‌های خانگی به عنوان الکل ایزوپروپیلیک یا روغن سفید) استفاده کنید. قبل از استفاده، تست کنید که رنگ فرش یا مبل شما در برابر الکل مقاوم است. سپس با استفاده از یک قطره الکل روی لکه، با دستمال نرمی مالش دهید تا جوهر جذب شود.
  • استفاده از اسپری آرایشی با الکل: اسپری آرایشی حاوی الکل روی لکه جوهر خودکار اسپری کنید و سپس با دستمال نرم، به دقت لکه را پاک کنید.
  • استفاده از اسفنج و محلول شوینده خفیف: اسفنج را با محلول شوینده خفیف (مانند مایع ظرفشویی ملایم) مرطوب کنید و به آرامی لکه را تمیز کنید، سپس با آب داغ بشویید و با دستمال خشک بکشید.
  • استفاده از محلول آمونیاک: یک قاشق چایخوری آمونیاک را با یک فنجان آب مخلوط کنید. این محلول را با دستمال نرم بر روی لکه بمالید و سپس با آب شستشو دهید.

همواره قبل از استفاده از هر روشی، تست کنید که به فرش یا مبل شما آسیبی وارد نمی‌شود. همچنین پس از پاک کردن لکه، باید منطقه را خشک کنید و از خشک کردن با استفاده از حرارت زیاد یا مواد شوینده قوی خودداری کنید تا آسیب به بافت مبل یا فرش نرسد. برای اطلاع از نحوه پاک کردن لکه قهوه از روی فرش توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کردان مطالعه نمایید.

نکات مهم برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل
نکات مهم برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل

نکات مهم برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل

برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل، می‌توانید از روش‌های گفته شده استفاده کنید. هر چه سریعتر بعد از ایجاد لکه، با استفاده از حوله یا کاغذ جامد، جوهر را جذب کرده و از روی سطح فرش یا مبل پاک کنید. می‌توانید از محلول شستشوی خاص برای پاک کردن لکه‌های جوهری استفاده کنید. ابتدا محلول را بر روی لکه بریزید و سپس با حوله یا اسفنج نرم، لکه را پاک کنید.

اسپری شستشوی خاص برای لکه‌های جوهری را از فروشگاه‌های خودرو یا مبلمان تهیه کنید و طبق دستورالعمل تولید کننده بر روی لکه اسپری کنید و سپس با حوله تمیز کنید. در صورتی که روش‌های فوق موثر نبود، می‌توانید به یک متخصص شستشو مبلمان یا فرش مانند قالیشویی کردان مراجعه کنید تا لکه را حذف کند. به هر حال، قبل از انجام هر گونه روش پاک‌کردن، بهتر است ابتدا روشنایی کنید و از اثر آن بر روی بافت مبل یا فرش اطمینان حاصل کنید. اعلاشویی فرش از خدمات ویژه قالیشویی کردان با هزینه مناسب می باشد برای دریافت خدمات اعلاشویی فرش با ما در تماس باشید.

بهترین محلول های پاک کننده لکه جوهر خودکار
بهترین محلول های پاک کننده لکه جوهر خودکار

بهترین محلول های پاک کننده لکه جوهر خودکار

بهترین محلول های پاک کننده لکه جوهر خودکار روی فرش و مبل، محلول هایی هستند که به بافت این سطوح آسیب نمی رسانند. در اینجا چند محلول مناسب برای پاک کردن لکه جوهر خودکار روی فرش و مبل آورده شده است:

  • محلول آب و سرکه: این محلول برای پاک کردن لکه جوهر پایه آب مناسب است. برای تهیه این محلول، یک قسمت سرکه را با چهار قسمت آب مخلوط کنید. سپس، یک پارچه تمیز را به این محلول آغشته کرده و روی لکه بمالید. اجازه دهید محلول به مدت چند دقیقه روی لکه بماند، سپس با یک پارچه تمیز دیگر، لکه را پاک کنید.
  • محلول آب و الکل: این محلول برای پاک کردن لکه جوهر پایه روغن مناسب است. برای تهیه این محلول، یک قسمت الکل را با سه قسمت آب مخلوط کنید. سپس، یک پارچه تمیز را به این محلول آغشته کرده و روی لکه بمالید. اجازه دهید محلول به مدت چند دقیقه روی لکه بماند، سپس با یک پارچه تمیز دیگر، لکه را پاک کنید.
  • محلول آب و لاک پاک کن: این محلول نیز برای پاک کردن لکه جوهر پایه روغن مناسب است. برای تهیه این محلول، یک قسمت لاک پاک کن را با سه قسمت آب مخلوط کنید. سپس، یک پارچه تمیز را به این محلول آغشته کرده و روی لکه بمالید. اجازه دهید محلول به مدت چند دقیقه روی لکه بماند، سپس با یک پارچه تمیز دیگر، لکه را پاک کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از حلال های قوی مانند الکل و لاک پاک کن ممکن است به بافت فرش یا مبل آسیب برساند. بنابراین، قبل از استفاده از هر حلالی، حتماً آن را روی یک قسمت کوچک از فرش یا مبل امتحان کنید. در اینجا چند نکته برای پاک کردن لکه جوهر خودکار روی فرش و مبل آورده شده است.

هر چه سریعتر اقدام به پاک کردن لکه کنید، احتمال موفقیت بیشتر است. لکه جوهر را نمالید، زیرا این کار باعث پخش شدن آن می شود. قبل از خشک شدن محلول، آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید. اگر با روش های ذکر شده نتوانستید لکه جوهر خودکار را پاک کنید، می توانید از یک متخصص کمک بگیرید. نحوه پاک کردن لکه اسلایم از روی فرش از مقالات جدید سایت قالیشویی کردان می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

چگونه لکه جوهر خودکار را از روی فرش و مبل پاک کنیم؟

استفاده از الکل ایزوپروپیلیک، استفاده از اسپری آرایشی با الکل، استفاده از اسفنج و محلول شوینده خفیف، استفاده از محلول آمونیاک بهترین روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل می باشد.

بهترین محلول های پاک کننده لکه جوهر خودکار از روی فرش و مبل چیست؟

محلول آب و سرکه، محلول آب و الکل، محلول آب و لاک پاک کن.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.