You are currently viewing آموزش پاک کردن لکه چای از روی فرش

آموزش پاک کردن لکه چای از روی فرش

پاک کردن لکه چای از روی فرش

لکه های چای روی فرش می تواند مشکل آزاردهنده ای برای مقابله با آن باشد، اما خوشبختانه، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای از بین بردن موثر آنها استفاده کنید. یکی از ساده ترین راه ها برای از بین بردن لکه چای از روی فرش استفاده از سرکه است. به سادگی سرکه و آب را به مقدار مساوی مخلوط کرده و محلول را روی ناحیه لکه دار بمالید. اجازه دهید مخلوط چند دقیقه بماند قبل از اینکه آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید. این روند را تا زمانی که لکه از بین برود تکرار کنید.

روش دیگری که می توانید امتحان کنید استفاده از جوش شیرین است. مقدار کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیری ایجاد شود و آن را روی لکه بمالید. اجازه دهید خمیر چند دقیقه بماند قبل از اینکه آن را با یک برس یا یک پارچه تمیز بشویید. محل را با آب بشویید و خشک کنید. اگر لکه چای به خصوص سرسخت است، می توانید از پراکسید هیدروژن نیز استفاده کنید. مقدار مساوی پراکسید هیدروژن و آب را مخلوط کرده و محلول را روی ناحیه لکه دار بمالید.

قبل از اینکه آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید، اجازه دهید چند دقیقه بماند. این روند را تا زمانی که لکه از بین برود تکرار کنید. رفوگری فرش‌ از دیگر خدمات کارخانه قالیشویی کردان با ترمیم انواع فرش می باشد. در صورت نیاز به خدمات رفوگری انواع فرش با قالیشویی کردان تماس بگیرید.

روش های پاک کردن لکه چای روی فرش

استفاده از محلول شستشوی فرش

برای پاک کردن لکه چای روی فرش، می‌توانید از محلول شستشوی فرش استفاده کنید. برای این کار، محلول شستشوی فرش را روی لکه بمالید و سپس با استفاده از دستمال یا اسفنج، لکه را پاک کنید. سپس با استفاده از آب، فرش را شسته و خشک کنید.

استفاده از محلول آب و سفید کننده

اگر لکه چای روی فرش خشک شده باشد، می‌توانید از محلول آب و سفید کننده استفاده کنید. برای این کار، یک قاشق چایخوری سفید کننده را با یک لیوان آب مخلوط کنید و سپس مخلوط را روی لکه بمالید. سپس با استفاده از دستمال یا اسفنج، لکه را پاک کنید. سپس با استفاده از آب، فرش را شسته و خشک کنید.

استفاده از اسید استاریک

اگر لکه چای روی فرش خشک شده باشد، می‌توانید از اسید استاریک استفاده کنید. برای این کار، یک قاشق چایخوری اسید استاریک را با یک لیوان آب مخلوط کنید و سپس مخلوط را روی لکه بمالید. سپس با استفاده از دستمال یا اسفنج، لکه را پاک کنید. سپس با استفاده از آب، فرش را شسته و خشک کنید.

استفاده از اکسیژنه

اکسیژنه یکی از بهترین روش‌های پاک کردن لکه‌های چای است. برای این کار، اکسیژنه را روی لکه بمالید و سپس فرش را به مدت ۳۰ دقیقه به آن خیس کنید. سپس فرش را با آب شسته و خشک کنید.

شستشو مبل در محل توسط قالیشویی کردان با کیفیت بالا قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به خدمات مبل شویی در محل با قالیشویی کردان در تماس باشید. قالیشویی کردان بهترین قالیشویی گرمدره شستشوی انواع فرش، مبل و موکت در سریعترین زمان و با قیمت مناسب را انجام می دهد. جهت استعلام قیمت خدمات و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

روش پاک کردن لکه چای از روی فرش
روش پاک کردن لکه چای از روی فرش

چرا چای روی فرش لکه بر جای می‌گذارد؟

لکه چای روی فرش به دلیل ویژگی‌های شیمیایی چای و فرش ایجاد می‌شود. چای شامل ترکیباتی مانند تانین‌ها است که به عنوان یک ماده رنگزای طبیعی عمل می‌کند. تانین‌ها با فیبرهای فرش و یا هر سطح دیگری که با آن در تماس باشند، واکنش می‌دهند و باعث ایجاد لکه‌های قهوه‌ای تیره می‌شوند. علاوه بر تانین‌ها، چای شامل اسیدهای آلی مانند اسید تانیک و اسید کافئیک نیز می‌شود. این اسیدها می‌توانند با فیبرهای فرش و یا هر سطح دیگری که با آن در تماس باشند، واکنش دهند و باعث ایجاد لکه‌های قهوه‌ای تیره می‌شوند.

همچنین، چای شامل مواد شیمیایی مانند کافئین و تئین است که می‌توانند باعث ایجاد لکه‌های قهوه‌ای تیره شوند. با توجه به ویژگی‌های شیمیایی چای و فرش، لکه‌های چای روی فرش بر جای می‌مانند و به سختی قابل پاک کردن هستند. برای جلوگیری از ایجاد لکه‌های چای روی فرش، بهتر است از لیوان‌های ضد لکه استفاده کنید و در صورت بروز لکه، آن را به سرعت پاک کنید.

همچنین، برای پاک کردن لکه‌های چای روی فرش، بهتر است از روش‌های خاصی مانند استفاده از محلول شستشوی فرش و یا اسید استاریک استفاده کنید. نحوه پاک کردن لکه روغن از روی فرش از مقالات جدید سایت قالیشویی کردان می باشد که توصیه می کنیم این مقاله مفید را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

نکات مهم درباره پاک کردن لکه چای از روی فرش

پاک کردن لکه چای از روی فرش می‌تواند چالش‌بر باشد، اما با رعایت نکات زیر می‌توانید بهترین نتیجه را بدست آورید:

 • عمل سریع: لکه چای را به سرعت پاک کنید. هر چه زودتر عمل کنید، احتمال پاک شدن لکه بیشتر است. لکه را با یک دستمال یا کاغذ جاروبکشی خشک کنید تا مایع را جذب کند.
 • تمیز کردن با آب: پس از جذب مایع، با استفاده از یک دستمال نرم و خیس شده در آب، لکه را برطرف کنید. از حرکات لطیف و دسته‌بندی به سمت مرکز لکه استفاده کنید تا جلوی گسترش لکه را بگیرید.
 • استفاده از محلول شستشوی فرش: اگر لکه هنوز با آب پاک نشده است، می‌توانید از محلول شستشوی فرش استفاده کنید. ابتدا روی لکه مقداری از محلول را بمالید و با استفاده از دستمال نرم، به طور دقیق لکه را پاک کنید.
 • آزمایش قبل از استفاده: قبل از استفاده از هر محلول شیمیایی بر روی فرش، بهتر است آن را در یک نقطه پنهانی از فرش تست کنید تا از عدم تغییر رنگ یا آسیب به فرش اطمینان حاصل کنید.
 • جلوگیری از استفاده از مواد قوی: از استفاده از مواد شیمیایی قوی مانند سفید کننده‌های قوی یا مواد حاوی آمونیاک خودداری کنید. این مواد ممکن است به فرش آسیب برسانند و رنگ آن را تغییر دهند.
 • خشک کردن به طور کامل: پس از پاک کردن لکه، فرش را به طور کامل خشک کنید. اجازه دهید هوا به آن دسترسی داشته باشد و از قرار دادن اشیاء سنگین بر روی فرش خشک شده خودداری کنید.

قالیشویی در شهر جدید هشتگرد زیر نظر کارخانه قالیشویی کردان ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی و رفوگری و موکت شویی و مبل شویی با مناسب ترین قیمت می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد با کارخانه قالیشویی کردان تماس بگیرید. برای آشنایی با روش های رفع زردی ریشه فرش توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کردان مطالعه کنید.

نحوه پاک کردن لکه چای از روی فرش
نحوه پاک کردن لکه چای از روی فرش

ماده شوینده موثر برای پاک کردن لکه چای

محلول شستشوی فرش می‌تواند به عنوان یک ماده شوینده موثر برای پاک کردن لکه چای استفاده شود. ابتدا روی لکه مقداری از محلول را بمالید و با استفاده از دستمال نرم، به طور دقیق لکه را پاک کنید. اسید استاریک یکی از بهترین مواد شوینده برای پاک کردن لکه‌های چای است. برای این کار، یک قاشق چایخوری اسید استاریک را با یک لیوان آب مخلوط کنید و سپس مخلوط را روی لکه بمالید. سپس با استفاده از دستمال یا اسفنج، لکه را پاک کنید.

بیکربنات سدیم یکی از مواد شوینده طبیعی است که می‌تواند به عنوان یک ماده شوینده موثر برای پاک کردن لکه‌های چای استفاده شود. برای این کار، یک قاشق چایخوری بیکربنات سدیم را با یک لیوان آب مخلوط کنید و سپس مخلوط را روی لکه بمالید.
سپس با استفاده از دستمال یا اسفنج، لکه را پاک کنید. سفید کننده می‌تواند به عنوان یک ماده شوینده موثر برای پاک کردن لکه‌های چای استفاده شود.

برای این کار، سفید کننده را روی لکه بمالید و سپس فرش را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به آن خیس کنید. سپس فرش را با آب شسته و خشک کنید. آب اکسیژنه یکی از بهترین مواد شوینده برای پاک کردن لکه‌های چای است. برای این کار، آب اکسیژنه را روی لکه بمالید و سپس فرش را به مدت ۳۰ دقیقه به آن خیس کنید. سپس فرش را با آب شسته و خشک کنید. اعلاشویی فرش دستباف توسط کارخانه قالیشویی کردان قابل انجام می باشد جهت دریافت خدمات اعلاشویی با قالیشویی کردان تماس بگیرید.

چگونه لکه چای را از روی فرش پاک کنیم؟

لکه های چای روی فرش می تواند مشکل آزاردهنده ای باشد، اما خوشبختانه، روش های مختلفی برای پاک کردن لکه چای از روی فرش وجود دارد که در این مقاله از سایت قالیشویی کردان به معرفی آن ها پرداخته ایم.

راه های از بین بردن لکه چای از روی فرش چیست؟

استفاده از محلول شستشوی فرش و استفاده از محلول آب و سفید کننده و استفاده از اسید استاریک و … برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله مفید را مطالعه نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)

این پست دارای یک نظر است

 1. Avatar
  mahnaz karimi

  لکه چای اگر دیر پاک بشه واقعا شستنش سخته من ازمحلول لکه بر استفاده میکنم تا حدی جوابه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.