You are currently viewing نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش

نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش

امروز با بررسی موضوع نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش شما را همراهی خواهیم کرد. پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش یکی از مشکلات روزمره در منازل است؛ در ادامه روش هایی برای حل این مشکل به شما ارائه خواهیم داد. شما می توانید در سایت قالیشویی کردان انواع خدمات قالیشویی را دریافت کنید.

روش های پاک کردن لکه روغن و چربی قدیمی از روی فرش

ابتدا برای از بین بردن روغن و چربی ریخته شده روی فرش، از یک حوله یا دستمال یکبار مصرف کمک بگیرید. سپس دستمال یکبار مصرف را به صورت رفت و برگشت روی روغن و چربی ریخته شده بکشید تا روغن روی فرش جذب دستمال یا حوله شود. سپس مقداری جوش شیرین، آرد ذرت یا پودر بچه‌ را روی چربی و روغن ریخته شده روی فرش بریزید و با یک مسواک قدیمی و بدون استفاده آن را روی لکه چربی و روغن پخش کنید و بگذارید سه تا شش ساعت روی لکه روغن و چربی بماند. جوش شیرین، آرد ذرت و پودر بچه می توانند چربی و روغن را جذب خود کنند.

بعد از گذشت سه تا شش ساعت با استفاده از جارو برقی جوش شیرین، آرد ذرت یا پودر بچه ای را که برای جذب روغن و چربی روی فرش ریختید جمع کنید. بعد از انجام این مراحل مقداری آب و صابون یا آب و مایع ظرفشویی را در یک ظرف جدا با همدیگر مخلوط کنید و یک مسواک قدیمی و بدون استفاده بردارید و آغشته به این محلول کنید. سپس به صورت دورانی روی لکه روغن و چربی ریخته شده روی فرش بکشید؛ این کار را چند بار تکرار کنید و دو تا سه دقیقه به محلول زمان دهید تا چربی زدایی کند.

در پایان برای تمیز کردن صابون یا مایع ظرفشویی روی فرش، پارچه ای تمیز را به مقداری آب آغشته کنید و روی محلی که صابون یا مایع ظرفشویی ریخته شده است بکشید تا فرش شما از شر روغن و چربی خلاص شود. اعلاشویی فرش دستباف از دیگر خدمات کارخانه قالیشویی کردان می باشد. در صورت نیاز به خدمات اعلاشویی با ما تماس بگیرید.

روش های پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش
روش های پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش

نحوه پاک کردن لکه تازه روغن و چربی از فرش

اگر مدت زیادی از ریختن روغن و چربی روی فرش شما نمی گذرد؛ ابتدا با یک دستمال چربی ریخته شده روی فرش را بگیرید.
سپس با یک چاقو باقیمانده روغن و چربی ریخته شده روی فرش را بتراشید و با کمک جارو برقی آنها را جمع کنید. در مرحله بعد مقداری آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید را با هم مخلوط کنید.

یک اسفنج یا پارچه تمیز را به محلول به دست آمده آغشته کنید و روی فرش بکشید. مدتی کوتاهی صبر کنید و با آب ولرم برای جلو گیری از این دیدن بافت فرش محل چربی و روغن ریخته شده روی فرش را بشویید. رفوگری فرش‌ توسط کارخانه قالیشویی کردان قابل انجام می باشد. جهت دریافت خدمات رفوگری فرش با ما تماس بگیرید.

پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش با کمک محلول جوش شیرین و سرکه

برای پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش با کمک محلول جوش شیرین و سرکه ابتدا مقداری سرکه را با دو برابر سرکه، آب و یک قاشق چای خوری جوش شیرین مخلوط کنید و محلول را در اسپری بریزید. سپس محلول به دست آمده را روی لکه روغن و چربی ریخته شده روی فرش اسپری کنید و با یک مسواک کهنه و بدون استفاده محلول را روی فرش پخش کنید.

بعد از آن یک تشت یا یک ظرف کوچک زیر فرش درست زیر قسمتی که روغن و چربی ریخته شده است قرار دهید و فرش را با آب ولرم شستشو دهید تا لکه روغن کاملا از روی فرش شما پاک شود.

پاک کردن لکه روغن و چربی از رو فرش با کمک لکه برهای صنعتی

برای پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش با کمک لکه برهای صنعتی ابتدا مقدار متناسب لکه بر با لکه روغن و چربی را روی محل لکه بریزید و با یک پارچه یا حوله تمیز لکه بر را روی فرش پخش کنید. پس از انجام این مراحل یک پارچه تمیز یا حوله تمیز دیگر را به آب آغشته کنید و محلول لکه بر را از روی فرش پاک کنید. در استفاده از لکه برهای صنعتی به این نکته دقت کنید که اگر الیاف و تار و پود فرش شما حساس است.

حتماً از لکه برهای صنعتی با اسید کمتر استفاده کنید و اگر فرش و شما دستباف است؛ حتماً از لکه برهای صنعتی مناسب فرش های دستباف، استفاده کنید. اگر لکه روغن و چربی از روی فرش شما با روش های خانگی از بین نرفت سراغ لکه بر های صنعتی با درصد اسید بالاتر بروید، چون ممکن است لکه برهای صنعتی که اسید زیادی دارند به تار و پود و الیاف فرش شما آسیب برساند. برای آشنایی با روش های پاک کردن لکه خون از روی فرش توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کردان مطالعه نمایید.

نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش
نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش

نکات قابل توجه در پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش

اگر لکه روغن و چربی ریخته شده روی فرش شما با این روش ها از بین نرفت حتماً از افراد متخصص و قالیشویی ها کمک بگیرید.
افراد متخصص و قالیشویی ها می توانند بدون آسیب رساندن به بافت و تار و پود فرش شما لکه های روغن و چربی ریخته شده روی فرش شما را به طور کامل از بین ببرند و یک فرش پاکیزه را تحویل شما دهد.

قبل از استفاده از آب اکسیژنه و هیدروژن پراکسید حتما برچسب اطلاعات درج شده بر روی پشت فرش را مطالعه کنید؛ زیرا ممکن است برخی از الیاف فرش ها در صورت تماس با آب اکسیژنه و هیدروژن پروکسید آسیب ببینند. برای اطلاع از علت سفت شدن فرش بعد از شستن آن پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کردان مطالعه کنید.

نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش دستباف

به علت آسیب پذیر بودن الیاف فرش دستباف باید دقت زیادی در نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش به خرج داد.
ابتدا با یک حوله تمیز چربی حاصل از روغن ریخته شده از روی فرش را بگیرید و مقداری سرکه را با مقداری آب مخلوط کنید و روی لکه چربی بریزید. سپس یک پارچه یا حوله تمیز را روی فرش بکشید تا لکه روغن و چربی از بین برود.

تمیز و پاکیزه بودن فرش یکی از عامل های مهم در زیبا به نظر آمدن دکوراسیون خانه است و باید به تمیزی فرش اهمیت زیاد داد؛ امروزه با آپارتمانی شدن منازل نمی توان زمانی که لکه ای روی فرش تشکیل شد آن را شست؛ اما شما می توانید با این روش های خانگی فرش خودت برای مدت طولانی تمیز نگه دارید. امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید واقع شده باشد.

روش های پاک کردن لکه روغن و چربی قدیمی از فرش چیست؟

در این مقاله از قالیشویی کردان به بررسی روش های پاک کردن لکه روغن و چربی قدیمی از فرش از طریق چند ترفند ساده می پردازیم با ما همراه باشید.

اگر لکه روغن و چربی ریخته شده روی فرش از بین نرفت چکار کنیم؟

قالیشویی کردان ارائه دهنده خدمات لکه زدایی انواع فرش و موکت با بهترین مواد پاک کننده می باشد. برای دریافت خدمات پاک کردن انواع لکه ها با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.